Bezpečnost obchodování

Jakmile založíte účet na některé z populárních burz a začnete obchodovat s kryptoměnami, jistě vás napadne, že vaše finanční prostředky dáváte k dispozici třetí osobě. Jen minimum uživatelů končí obchodní den tak, že převádí kryptoměny zpět do peněženky. Většinou zůstávají ponechány v prostředí burzy. Tady číhá první nebezpečí. Burzy se stávají velmi často terčem hackerských útoků, a ačkoliv provozovatel vkládá obrovské prostředky do ochrany a ujišťuje uživatele, že prostředí je bezpečné, nelze riziko brát na lehkou váhu.

Prvním krokem je vybrat si obchodníka z řad velkých a prověřených společností s mnohaletou historií. Sice nemůžete očekávat platformu v českém jazyce, ale takový požadavek v prostředí kryptoměnových burz nemůže mít ani začínající investor.

Druhým krokem je, chránit svůj účet při přihlášení.

Co je 2FA

Není překvapením, že hackerské útoky napadají osobní počítače uživatelů, a to zejména ve chvíli přihlášení k účtu. Proto je třeba nastavit co nejdříve 2FA. Two-factor authentication je další potvrzení vaší identity a práva vstoupit na účet. Je to šestimístné heslo, které je generované těsně před vstupem na účet. Pokud by se někdo dostal k vašim účtům v PC, musel by mít při ruce ještě váš Smartphone, aby se mohl přihlásit.

2FA není neprolomitelná ochrana vašeho účtu, je to však krok navíc, který hackerům značně znesnadní práci.

Populární 2FA je Google Authenticator

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak nastavit 2FA je použití aplikace Google Authenticator. Aplikace je ke stažení zdarma a funguje pro iOS a Android. Aplikaci pak můžete používat nejen v prostředí burzy, ale kdekoliv, kde se přihlašujete ke svému účtu. Například pro Facebook nebo běžný Gmail. Na účtech, které chcete ochránit, zvolíte 2FA přístup. Aplikace vám vygeneruje QR kód. Kód naskenujete. Kdykoliv aplikaci zapnete, budete se dívat na nově vygenerovaný kód, který je s danou aplikací na několik okamžiků spárovaný. Přepíšete heslo a účet je odemknutý.

Další možnosti 2FA

Pochopitelně existuje celá řada dalších aplikací. Například LastPass, Microsoft Authenticator nebo hardwarové klíče.

A jak chráníte účty vy?

Okomentovat

20 − 17 =

Hledáme redaktory

Baví vás psát o kryptoměnách? Jste fanoušky alternativních měn? Chtěli by jste se stát autory článků na tomto webu? Napište nám, rádi přijmeme dalšího kolegu do týmu. Těšíme se na vás.

COINY.cz © 2020 | Bytcoiny, kryptoměny, ICO ... | Vše o elektronických coinech. Elektronické peněženky, obchodování, směnárny ... Návody, informace, rady ...

Novinky emailem

Pro přihlášení k odběru vyplňte email