Bitcoin minulý rok překvapil svým rychlým růstem, kdy během týdnů pokořoval velké milníky a vyšplhal se až téměř k hodnotě 400 000 Kč. O kryptoměnách se díky stoupající hodnotě bitcoinu začalo mluvit a psát. Zájem tak začal být i o doposud méně známé virtuální měny.

Téměř na poslední chvíli vzrostla především hodnota ripplu (XRP), která překonala 2dolarovou hranici. Podařilo se jí tedy vyrůst o neuvěřitelných 36 018 %. Co do růstu to byla absolutní jednička následovaná NEM, ardor či dash.

Naopak bitcoin se nedostal ani do první desítky, jeho růst byl “pouze” o 1 318 %. Více rostl i litecoin či ethereum.

Ripple tak začal být žádanou měnou, i díky podpoře od japonských bank, zároveň však budí řadu pochybností. Nejedná se totiž o decentralizovanou měnu a netěží se. To je důležité brát v potaz, protože ripple by měl díky svým bleskurychlým transakcím sloužit bankám pro snadnější převody.

Zdroj: Quartz

Hledáme redaktory

Baví vás psát o kryptoměnách? Jste fanoušky alternativních měn? Chtěli by jste se stát autory článků na tomto webu? Napište nám, rádi přijmeme dalšího kolegu do týmu. Těšíme se na vás.

COINY.cz © 2020 | Bytcoiny, kryptoměny, ICO ... | Vše o elektronických coinech. Elektronické peněženky, obchodování, směnárny ... Návody, informace, rady ...

Novinky emailem

Pro přihlášení k odběru vyplňte email