Kryptoměny

Virtuální měny a kryptoměny jsou fenoménem posledních let. Za jejich popularizací stojí především růst ceny Bitcoinu.

Nutno podotknout, že virtuální měny nejsou ničím novým. Jde o měny, které jsou elektronické a fyzicky neexistuj. Známé jsou již dlouho například z počítačových her, kde je možné za ně nakupovat vylepšení/předměty apod.

Kryptoměny a decentralizace

Bitcoin však přinesl tzv. kryptoměny. Ty jsou už podle svého názvu založené na kryptografii a tedy šifrování, které má zajišťovat především jejich bezpečnost. Vše probíhá na základě určitého algoritmu – od generování měny až po potvrzování transakcí. Nemělo by tak být možné je falšovat.

Důležitým prvkem kromě šifrování je i tzv. decentralizace. Síť není ovládána žádnou vládou a je celosvětová.

Kryptoměny však nemusí být zcela anonymní, neboť všechny převody jsou transparentně zaznamenávány. Nízké poplatky za platby i jejich rychlost jsou velkou výhodou oproti fiat (tj. běžným) měnám, bohužel však po provedení nejdou ani stornovat.

Hledáme redaktory

Baví vás psát o kryptoměnách? Jste fanoušky alternativních měn? Chtěli by jste se stát autory článků na tomto webu? Napište nám, rádi přijmeme dalšího kolegu do týmu. Těšíme se na vás.

COINY.cz © 2020 | Bytcoiny, kryptoměny, ICO ... | Vše o elektronických coinech. Elektronické peněženky, obchodování, směnárny ... Návody, informace, rady ...

Novinky emailem

Pro přihlášení k odběru vyplňte email