Těžba kryptoměn prostřednictvím energetických zdrojů vulkánů se stává skutečností.

El Salvador chce jít ekologickou cestou a zařadit do těžby bitcoinu energii z obnovitelných zdrojů. Potvrdil to šéf tamní hydroelektrické komise Daniel Alvarez.

Alvarez uvedl, že El Salvador má potenciál a vůli vyrábět elektřinu prostřednictvím vodní, sluneční, větrné a přílivové energie.

„Možnosti jsou zde nekonečné a my máme vůli a prostředky zahájit tyto projekty,“ řekl Alvarez.

Těžba kryptoměn je energeticky náročná a počítače při provádění operací spotřebovávají nemalé množství energie. Ekologové kritizují velkou poptávku po elektřině z převážně fosilních paliv. Ekologie je také nejčastějším argumentem odpůrců a kritiků kryptoměn. Tahle mince má ale i druhou stranu. Spočítal někdo, kolik energie je potřeba na provoz celého bankovního systému? 

Nicméně, El Salvador chce jít cestou obnovitelných zdrojů. V září se stal první zemí na světě, která přijala bitcoin jako zákonné platidlo.  

Meme nebo realita? To, co bylo původně míněno spíše jako vtip se v El Salvadoru během relativně krátké chvíle změnilo ve skutečnost. Prezident Nayib Bukele opět ukázal svoji progresivitu a potvrdil, že to s bitcoinem myslí vážně. 

Salvadorská vláda začala pro těžbu bitcoinů využívat geotermální energii z místa na úpatí sopky Tecapa, která je vzdálená 106 kilometrů východně od hlavního města. Vedle místa úředníci zřídili v přepravním kontejneru místnost pro 300 počítačů, které zpracovávají kryptoměnové transakce.

Do projektu se prezident pustil i přes to, že je spojen s vysokými náklady a komplikovaným engineeringem. Z pohledu reklamy to byl rozhodně dobrý krok, protože ekologie je dnes jedním z nejožehavějších témat a to nejen ve spojitosti s těžbou kryptoměn a zemi to určitě přinese pozitivní kredity. 

Adopce bitcoinu je bezpochyby běh na delší trať. Avšak už nyní můžeme říct, že po šesti týdnech má v El Salvadoru kryptoměnovou peněženku více lidí než bankovní účet. Jak úspěšně budou plněny dva zásadní cíle Bukeleho, zvýšení inkluze a snížení nákladů na remitenci, bude možné zhodnotit z dlouhodobějšího hlediska. Po měsíci a půl lze však říci, že země ušla kus cesty.

Okomentovat

5 × five =

Hledáme redaktory

Baví vás psát o kryptoměnách? Jste fanoušky alternativních měn? Chtěli by jste se stát autory článků na tomto webu? Napište nám, rádi přijmeme dalšího kolegu do týmu. Těšíme se na vás.

COINY.cz © 2020 | Bytcoiny, kryptoměny, ICO ... | Vše o elektronických coinech. Elektronické peněženky, obchodování, směnárny ... Návody, informace, rady ...

Novinky emailem

Pro přihlášení k odběru vyplňte email