Americký řetězec kin AMC vlastněný společností AMC Entertainment Holdings Inc ohlásil, že koncem roku 2021 začne přijímat bitcoin, litecoin, ether a bitcoin cash. Bude se jednat o prodej vstupenek online a k platbě bude možné využít výše zmíněně kryptoměny. Záměr přijímat bitcoiny oznámila společnost už v srpnu.

“Nadšenci kryptoměn: pravděpodobně víte, že @AMCTheatres oznámil, že do konce roku 2021 bude přijímat bitcoiny za online platby vstupenek a koncese. Dnes mohu potvrdit, že když tak učiníme, očekáváme také, že podobně budeme přijímat etherea, litecoiny a bitcoin cash.” oznámil na svém twitterovém účtu CEO AMC Adam Aron.

“I když si nemyslím, že by to vedlo k tomu, že by některý z těchto coinů ve výsledku zaznamenal parabolický pohyb, je to pro mě jen další úžasný krok v globálním přijetí kryptoměn jako takových.” napsal uživatel sociální sítě Reddit do skupiny r/cryptocurrency.

Zatím však není jasné, zda bude společnost přijímat kryptoměny přímo do svých peněženek, nebo k tomu bude přistupovat podobně jako Alza. Tedy budou využívat nějakou platební bránu, která bude přijímat kryptoměny a společnost AMC pak od této platební brány bude dostávat dolary.

Firma AMC Entertainment Holdings Inc provozuje největší síť kin na celém světě. K 31. březnu 2021 vlastnila 950 kin a v nich 10.500 pláten. O společnosti AMC se v poslední době mluvilo hlavně kvůli akciím, které se oblíbili drobní investoři ze skupiny WallStreetBets. Na začátku roku 2021 se jedna akcie AMC obchodovala za $2,38, nyní však akcie stojí $38,50. Nejvyšší cena pak byla letos v červnu, kdy se cena jedné akcie dostala až na $72,62. Za tímto obrovským nárůstem právě stojí obliba této společnosti ve redditové skupině WallStreetBets.

Probíhající pandemie, kvůli zaváděným opatřením, mohla celou společnost AMC zruinovat. Díky obrovskému nárůstu hodnoty akcií, kterou vyhnali drobní investoři, však tuto krizi přežila. I proto se společnost AMC rozhodla akceptovat kryptoměny. CEO Adam Aron si totiž myslí, že právě drobní investoři ze skupiny WallStreetBets, jsou typ investorů, kteří používají kryptoměny jako platební nástroj.

Okomentovat

3 × two =

Hledáme redaktory

Baví vás psát o kryptoměnách? Jste fanoušky alternativních měn? Chtěli by jste se stát autory článků na tomto webu? Napište nám, rádi přijmeme dalšího kolegu do týmu. Těšíme se na vás.

COINY.cz © 2020 | Bytcoiny, kryptoměny, ICO ... | Vše o elektronických coinech. Elektronické peněženky, obchodování, směnárny ... Návody, informace, rady ...

Novinky emailem

Pro přihlášení k odběru vyplňte email